Bańki chińskie i cellulit

Walczysz z cellulitem?  Powinnaś się zainteresować bańkami chińskimi. Te duże niebieskie gumowe bańki bardzo dobrze zmniejszają cellulit. Efekty nie są oczywiście widoczne po jednym masażu, ale po całej serii mogą zaskoczyć.

Jak to działa?

Masaż bańką chińską polega na zasysaniu kawałka skóry i wykonywaniu podłużnych bądź kolistych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Zabieg wykonujemy na odpowiednio przygotowanej skórze, którą należy dobrze natłuścić np. specjalnym olejkiem do masażu. Podczas masażu bańka niejako zasysa oliwkę, zatem co  jakiś czas należy polewać nią masowaną część ciała.

Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych. Skutecznie usuwa zbędne produkty przemiany materii. Zabieg powoduje rozbicie struktury tkanki tłuszczowej. Skóra staje się gładsza i mniej widoczny jest efekt pomarańczowej skórki, co w połączeniu z dobrymi kosmetykami, zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną, daje rewelacyjne rezultaty. Bańki można kupić w większości aptek. Koszt to około 20-30 zł.

Rita Mazurek

Rita Mazurek – licencjonowany fizjoterapeuta, absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia Miłośniczka zdrowego stylu życia Sama o sobie mówi, że ma tysiąc pomysłów na minutę i nawet niektóre udaje się jej zrealizować.

Tagi

bańka chińska cellulit